- oferujemy wykonanie profesjonalnych sieci LAN do 10 Gbps
- wykonujemy połączenia bezprzewodowe do kilku kilometrów w technologii 5GHz
- instalujemy i konfigurujemy serwery, switche, routery, access pointy, szafy serwerowe itp.
- projektujemy sieci komputerowe w szkołach, firmach, budynkach mieszkalnych i wieżowcach
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 601 356 805
Systemy okablowania strukturalnego (OS) są najpopularniejszymi systemami umożliwiającymi komunikację w sieciach WAN oraz LAN, umożliwiają także transmisję sygnałów analogowych oraz przenoszenie niskich napięć na odległości do 100m.
Zróżnicowanie systemów wynika z budowy medium transmisyjnego.
Rozróżniamy sieci kablowe oraz radiowe.
Sieci kablowe budujemy w zależnościach od rzeczywistych potrzeb użytkownika.
Większość urządzeń wykorzystywanych w firmowych sieciach teleinformatycznych wyposażonych jest w interface'y sieciowe o przepustowości do 100Mbitów/s.
Fakt ten ma wpływ na prostotę wykonywanych przez nas systemów – sieci kat. 5e.
Bazują one na przełącznikach sieciowych rozmieszczonych w odległościach nie większych niż 100mb. Ich różnorodność pozwala tworzyć logiczną architekturę naszej sieci bez konieczności prowadzenia dodatkowych przewodów które w teorii miały służyć wydzieleniu pewnych obszarów systemowych. Tworzenie Vlanów zredukowało konieczność budowania takich połączeń a umożliwiło tworzenie kilku wirtualnych sieci w obrębie jednej fizycznej infrastruktury. Oznacza to możliwość tworzenia logicznie odseparowanych sieci, dedykowanych dla konkretnych grup użytkowników lub urządzeń.
Przełączniki są urządzeniami o niskiej awaryjności, zapewniającymi stabilność działania sieci budowanych zarówno w „gwieździe” jak i w „pierścieniu”.
Dla bardziej zaawansowanych sieci IT przewidziane zostały przewody wyposażone w dodatkowe ekrany wewnętrzne i ekranowane punkty logiczne (gniazdka). Umożliwiają transmisje nawet do 10GB/s.
Stosowane przewody chronią przed zakłóceniami pochodzącymi z urządzeń i instalacji elektrycznych.
Budowane przez nas systemy sięgają kat. 7.
Sieci potwierdzone pomiarami są dodatkowo certyfikowane przez producentów okablowania i osprzętu sieciowego a na ich niezawodność wystawiana jest gwarancja producenta nawet do 10lat!
Przed przystąpieniem do instalacji służymy wsparciem technicznym w zakresie projektu, doboru urządzeń i wyceny inwestycji.
Sieci radiowe dzielimy na wewnętrzne sieci dostępowe (WiFi) oraz mosty radiowe.
Sieci WiFi są popularnym sposobem udostępnienia zasobów sieciowych urządzeniom wyposażonym w interface'y komunikacji bezprzewodowej – drukarki, telefony, urządzenia mobilne.
Bazują one na urządzeniu przekształcającym cyfrowy sygnał sieci kablowej na cyfrowy sygnał radiowy o częstotliwościach 2,4GHz oraz 5GHz.
Pomiary propagacji fal radiowych pozwalają zapewnić odpowiednie poziomy sygnału w wyznaczonym obszarze – niedobory w mocy sygnału absorbowane są przez mocniejsze lub kierunkowe anteny oraz dodatkowe urządzenia.
Całość systemów bezprzewodowych jest szyfrowana i zabezpieczona kluczami sieciowymi co skutecznie uniemożliwi podsłuch transmisji lub dostęp do zasobów przez nieautoryzowanych użytkowników.
Mosty radiowe są konstrukcjami umożliwiającymi kierunkową lub do okólną transmisję sygnału radiowego.
W przypadku transmisji kierunkowej „punkt w punkt” uzyskujemy wiązkę szyfrowanego sygnału której propagacja pozwala na stabilną transmisję pomiędzy punktami w odległości do kilku km. Warunkiem jest „odpowiednia widoczność” co w praktyce oznacza brak przeszkód w przestrzeni między urządzeniami nadawczo-odbiorczymi.
W dzisiejszych czasach wielkość, waga i prostota urządzeń pozwalają na łatwe rozmieszczenie nadajników bez konieczności budowania słupów lub betonowych konstrukcji wsporczych.
Transmisja odbywa się na częstotliwości 2,4GHz oraz 5GHz.
Wyższa częstotliwość zmniejsza zakłócenia co oznacza większy zasięg urządzeń.
Systemy transmisji do okólnej bądź strefowej pozwalają na wyniesienie sygnału do wielu urządzeń radiowych np. kilka budynków na niewielkim obszarze, i tak jak w sieciach WiFi stanowią prosty i niezawodny sposób poszerzenia obszaru sieciowego.
Wielką zaletą systemów radiowych jest stabilność działania, bezpieczeństwo, cena oraz wszechstronność. Tak jak sieci przewodowe umożliwiają one transmisję różnych sygnałów:
CCTV, Internet, telefonia IP, sys. Alarmowe, dostęp do zasobów firmowych.
Dzięki takim rozwiązaniom możemy zaoszczędzić na konieczności doprowadzania przez operatora osobnego łącza telekomunikacyjnego do pożądanych obszarów.